Pierwsze kroki

Aplikacja Autonova to kompleksowe narzędzie organizacji pracy, pozyskiwania nowych i optymalizacji przychodów z obecnych klientów, stworzone dla wszystkich usługodawców w motoryzacji.

Co potrafi aplikacja

  • pomaga zwiększyć przychody z klientów, których już masz
  • pozwala pozyskać nowych klientów na Twoje usługi
  • pomaga zaoszczędzić Twój czas, dzięki lepszej organizacji pracy
  • gromadzi historię klientów, terminów, wykonanych usług
  • upraszcza i automatyzuje obsługę klienta

Jeżeli założyłeś konto i dopiero rozpoczynasz pracę z aplikacją, zastosuj się do poniższych kroków, aby

uzyskać 100% korzyści z tego narzędzia.

Jak zacząć krok po kroku

Po założeniu konta i zalogowaniu się do aplikacji wykonaj kolejne kroki.

Krok 1 – Utwórz stanowiska pracy na których będą realizowane usługi. Stanowiska mogą, ale nie muszą odzwierciedlać fizycznych stanowisk. Możesz np. dodać pierwsze stanowisko do prac detailingowych, a drugie – stanowisko mokre, do mycia.

Stanowiska w aplikacji mogą być:

  • czasowe – na tych stanowiskach zapisujesz klientów na usługi, których czas trwania można okrśeślić
  • ilościowe – na tych stanowiskach zapisujesz klientów na usługi, których czasu nie da się z góry zaplanować

Więcej o typach stanowisk https://autonova.com/blog/kalendarz-bez-planowania-godzin-czy-to-opcja-dla-ciebie/

Jeśli prowadzisz działalność jednoosobową i pracujesz na jednym stanowisku, możesz pominąć ten krok.

Poradnik:

Krok 2 – Dodaj pracowników.

Jeśli Twój zespół liczy więcej osób, to już na samym starcie dodaj je do aplikacji. Pracownicy dodani do aplikacji mogą mieć możliwość logowania się do aplikacji i przeglądania kalendarza lub nie. Z jednej strony możesz dać dostęp do aplikacji wspólnikowi lub wybranemu pracownikowi (będzie miał swój login i hasło), z drugiej możesz przypisywać pracowników do konkretnych klientów i zadań.

Sprawdź poniższe instrukcje, aby dowiedzieć się jak dodać pracowników:

Krok 3 – Dodaj pierwszego klienta w widoku kalendarza.

Wpisz swojego pierwszego klienta do kalendarza Autonova. Podaj jego numer telefonu oraz nazwę, aby zapisał się w kartotece klientów. Dzięki termu w przyszłości będziesz mógł się z nim skontaktować i zachęcić do ponownego skorzystania z Twoich usług.

Krok 4 – Przetestuj komunikację SMS na swoim numerze telefonu

Po uruchomieniu aplikacji masz 5 testowych wiadomości SMS. Wykorzystaj to i sprawdź jak aplikacja komunikuje się poprzez SMSy.

Zapisz do kalendarza klienta na za 2 dni, podając swój numer telefonu. Po zapisaniu w kalendarzu, aplikacja wyśle na podany numer – powiadomienie, z pełną informacją na kiedy zostałeś umówiony.

Dzięki temu, Twój klient z pewnością nie zapomni przyjechać, a dodatkowo uzna Twoją firmę za nowoczesną i dbającą o jego wygodę. Każdy z nas chce przecież mieć mniej rzeczy o których musi pamiętać.

Nie musisz się martwić, że przygotowanie Kampanii przeszkodzi ci w codziennej pracy – zajmuje to mniej niż minutę (sprawdzaliśmy 😉).

Szczegółowy poradnik możesz znaleźć w naszym help center.

Krok 5 – Stwórz swoją wizytówkę www

Wizytówka twojego studio w Autonova to zapewniana przez nas internetowa reklama twojego biznesu. Dzięki niej, twoi klienci mogą zobaczyć zdjęcia i filmy z twojej firmy, znaleźć jej lokalizację czy nawet umówić się na wizytę.

Wizytówkę twojego studio tworzymy od razu po założeniu przez ciebie konta. Jednak na początku jest ona jedynie szablonem, do którego możesz wkładać swoje treści; zacznie przyciągać klientów, kiedy wstawisz do niej zdjęcia i filmy reklamujące twoją firmę.

Zrób kilka zdjęć i filmów pokazujących efekty twoich usług (np. porównania ,,przed-po”), wrzuć je do wizytówki, i ciesz się dodatkowymi wizytami!

Obsługa całego procesu od strony aplikacji jest bardzo prosta – zobacz, jak to zrobić tutaj.

Krok 6 – Dodaj swój cennik do wizytówki www – pochwal się zakresem usług jakie oferujesz.

Kiedy już stworzyłeś swoją wizytówkę, warto dodać do niej cennik usług. Dzięki niemu klienci będą wiedzieli, jakie usługi oferujesz i jakie są ich ceny (oczywiście, stawki możesz później zmieniać albo ustalać indywidualnie z każdym klientem).

Twój cennik wyświetla się na Twojej wizytówce w formie tabelki, a jego zaletą jest to, że klient może bezpośrednio umówić się na interesującą go usługę.

Nie musisz dodawać wszystkiego ręcznie – na podstawie rozmów z detailerami i mechanikami stworzyliśmy listę najczęściej wykonywanych usług. Możesz jej użyć, aby wprowadzić najważniejsze robione przez ciebie rzeczy.

Pełny poradnik opisujący dodawanie cennika i usług znajdziesz tutaj.

cdn…
Cały czas się rozwijamy, a z nami ta lista 🙂